No Control Scooters Punx

Na jaře 2011 se Šárka rozhodla, že si ze Španělska koupí sjezdovou koloběžku. Tím se stala historicky prvním sjezdařem na koloběžce v ČR. Tehdá se ještě IRON COLS (jediná sjezdová koloběžka, o který vím, že je opravdu SJEZDOVÁ) dělala s úzkýma řidítkama, což bylo krapet nestabilní, takže musela postupně vyzkoušet několik řidítek, než našla ty ideální. Nicméně ještě než je vyměnila, stihla toho najezdit spoustu (v ČR i cizině) a nespočetkrát se poroučet k zemi a slušně se pobít. Vzhledem k tomu, že byla stále jediná a zatvrzelý bikeři měli při pohledu na sjezdovou koloběžku smrt v očích, nebála se a vyrážela na svahy sama.

O rok později se domluvila s kamarádem Mosquitem (zatvrzelým bikerem) a Kubou, že si půjdou zajezdit do Všenor u Prahy, přičemž Kuba, otevřený novým poznatkům, s Šárkou zaměnil v kopci koloběžku za kolo. A zjistil, že díky nízkému těžišti je koloběžka stabilnější a nestává se mu to, co na kole (tedy že vyskočí a letí na šikmo a v letu lituje, že ještě nesepsal závěť)……Prostě – nezbyla jiná možnost a koloběžku pořídil taky.  Ve finále byl ještě spokojenější, neb když konečně ze Španělska dorazila ona posvátná krabice, zjistil, že nový model se dělá se širšíma řidítkama a stabilita tedy dosáhla rekordních hodnot.

Hned jak začaly dětem prázdniny a v bikeparcích se lanovky rozjely nonstop i přes pracovní týden, sjednali si v práci 20 dní dovolené, zakoupili gravity card (karta, která platí po celou sezónu ve většině zahraničních a spíš menšině českých parcích – shoda gravity card a gravity scooter je čistě náhodná) a vyrazili prozkoumat parky na jihovýchodě Německa a ve velké části Rakouska (viz. reporty z cest).

Po tomto a několika dalších menších výjezdech se rozhodli, že si založí crew zvanou NO CONTROL SCOOTERS PUNX (NCSP). To, že to bude NO CONTROL, bylo jasné od začátku, jelikož jejich velkou zábavou na lanovkách (především na Lipně, kde trať vede pod lanovkou, takže člověk má parádní pohled na ostatní jezdce) bylo pozorovat šílence, kteří svůj um nahrazují bezhlavou jízdou bez používání brzd. Na SCOOTERS PUNX už přídete sami.

Jako takovýto profesionální sjezdový spolek (tandem) vyráželi další dva roky mást sjezdaře na kolech, objevovat nové zážitky a zlepšovat svůj um až do léta 2014, kdy Šárka vytáhla kamaráda Mosquita (opět) a HAvrana (ostříleného bývalého bikrosáka) na víkend do rakouského Geisu... kde HAvranova cesta následovala tu Kubovu. A tím se jejich kumpánie NCSP rozrostla na 3 členy. Traduje se, že chtějí uspořádat závody, aby si každý vychutnal své místo na bedně, než si sjezdové koloběžky oblíbí i další a zručnější. Pokud však Šárka nevytáhne Mosquita opět s dalším kamarádem, který půjde ve šlépějích Kubových a HAvranových, či se nikdo jiný nepřidá sám, budou otravovat vyděšené vlekaře i nadále ve třech.

Eště malé doplnění: Kdyby si někdo myslel, že koloběžka je v prudkém kopci nástroj smrti…tak Šárka stále neumí v malé rychlosti zatáčet na jednu stranu, ale stejně se dolů z kopce vždycky nějak dostane. A jestli si myslíte, že na tom sjedete trasu, která je plná schodů a vyčnívajícího kamení, tak na to zapomeňte. Není to kolo, tudíž světlost podvozku krapet omezuje. Ale když to není jeden balvan vedle druhýho, samozřejmě to není problém a člověk to s grácíí přesviští po zadním kole.

(Kuba 2014)